Pro elektrokola Apache od BP Lumen testujeme baterie

V České republice se v roce 2017 prodalo okolo 35 tisíc elektrokol, za rok 2018 vyjdou podle předběžných odhadů čísla o desítky procent vyšší. Oproti dřevním dobám elektrocyklistiky navíc v posledních pěti letech výrazně klesly ceny baterií.

Konference mířící až do vesmíru

Gate2Space konference se konala pátým rokem, letos také jako součást prvního Českého kosmického průmyslového dne a zároveň jako vrchol týdne Czech Space Week. Přednášel na ní Adam Blažek z CxI Technické univerzity v Liberci.
Gate2Space je konference, která se snaží o zapojení českých subjektů do kosmických aktivit. Její pátý ročník se skutečnil v Hvězdárně a planetáriu Brno, a to 14. listopadu 2018.

Mise v Izraeli byla pro český transfer technologií inspirativní

Zástupci projektu na podporu transferu technologií na TUL se ve dnech 21.–24. října 2018 účastnili tech-transferové mise v Izraeli. Hlavním bodem byla konference ITTN v Tel Avivu a návštěva transferových akademických pracovišť včetně toho na Afeka Tel Aviv Academic College of Engineering, se kterou Technická univerzita v Liberci již navázala spolupráci loni.

Síť technologických skautů je základem transferu životaschopných nápadů z našich laboratoří do praxe

V týmu projektu „Efektivní proces transferu technologií na Technické univerzitě v Liberci“ pracujeme tento rok intenzivně na textech, které podpoří činnost tzv. technologických skautů. V rámci projektu vznikly pracovní skupiny, které se zabývají tvorbou standardů, metodik, postupů a dalších podpůrných textů pro jejich činnost.
Projektový tým pracuje na tom, aby na liberecké univerzitě vznikla kvalitní síť dobře připravených technologických skautů.

Projekt navázal kontakty s krajským podnikatelským inkubátorem

Pavel Němeček, hlavní manažer projektu „Efektivní proces transferu technologií na Technické univerzitě v Liberci“, se 28. srpna 2018 sešel s Philippem Rodenem, který vede Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink, a dohodli se na spolupráci v oblasti vzdělávání a společném postupu při propagaci a aplikaci transferu technologií do podnikatelského prostředí.

Jedeme na misi transferu technologií do Tel Avivu

Vedení projektu na podporu transferu technologií na TUL jsou členy tech-transferové mise na prestižní konferenci ITTN v Tel Avivu.

Protipožární uzávěry vydržely při atestu přes 90 minut

Multioborový tým z fakult strojní, textilní a z CxI TUL spolupracuje na vývoji protipožárních uzávěrů s firmou Jap-Jacina, které vydrží při atestu plamenem o teplotě 1200 °C více jak 90 minut, aniž by propustily oheň, žár nebo kouř. Unikátní protipožární řešení vyvíjené díky dotaci Ministerstva vnitra je již v patentovém řízení. V sídle firmy v Mnichově Hradišti už dolaďují detaily týkající se instalace protipožárních vrat do stavebních otvorů.

Fakulta mechatroniky navázala spolupráci s firmou Realtime Technologies

Podepsaná memoranda o spolupráci si dne 13. 6. 2018 v hotelu Zlatá Praha Intercontinental během slavnostní česko-irské obchodní večeře předali za Fakultu mechatroniky, informatiky a mezioborových sdtuií TUL Ing. Leoš Petržílka a Paddy White, CEO Realtime Technologies.

Představili jsme transfer technologií v Indii

Garant technologického skautingu TT Adam Blažek představil systém univerzitního transferu technologií na prestižním strojírenském veletrhu IESS v Indii.

Hlavním partnerem strojírenského veletrhu International Engineering Sourcing Show (IESS), který se konal ve dnech 8.–10. března 2018 v Chennai Trade Centre ve městě Chennai, byla Česká republika. Český pavilon otvírali státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí Miloslav Stašek, ministr průmyslu a obchodu ČR Tomáš Hüner a velvyslanec v Indii Milan Hovorka za velké pozornosti indických firem i médií.

Projekt pro transfer technologií má za sebou první úspěšný rok

Projekt "Efektivní proces transferu technologií na Technické univerzitě v Liberci", reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_014/0000631, má za sebou první úspěšný rok, kdy se mu daří plnit indikátory a cíle v souladu s vizí projektu.