logo CPTT

 

Zástupci izraelských firem na TUL

Návštěvu zástupců izraelských firem na Technické univerzitě v Liberci 21. května 2019 zorganizovaly velvyslanectví ČR v Izraeli a agentura Czechinvest. Hlavní zájem o spolupráci s libereckou univerzitou byl především v oblasti využití nanotechnologií pro různé aplikace jako čištění vod, filtrace nebo recyklace textilních materiálů a plastů.

 

Advokát Adam Hlaváč o GDPR v transferu technologií

Univerzitní život i transfer technologií z univerzit ven je propojen se zpracováním množství osobních údajů. Advokát Adam Hlaváč přednášel o GDPR a jeho roli v transferu technologií.

 

Na přednášku 12. dubna 2019 pozval advokáta z advokátní kanceláře Máchal & Bobek tým projektu Efektivní proces transferu technologií na Technické univerzitě v Liberci.  

 

Velvyslanec Izraele Daniel Meron navštívil laboratoře TUL

S izraelskou vědou, která patří ke světové špičce v oblasti inovací a transferu technologií, má Technická univerzita v Liberci úzké vztahy. Posílit je přijel začátkem dubna 2019 velvyslanec Státu Izrael v ČR Daniel Meron.

 

Otevřeli jsme společnou laboratoř se Škoda Auto

Fakulta strojní a ŠKODA AUTO slavnostně otevřely v únoru roku 2019 na půdě naší školy univerzitní laboratoř UNI.Lab.

 

V objemu příjmů za transfer technologií patříme mezi českými školami ke špičkám

V letech 2013 a 2014 měla Technická univerzita v Liberci bezkonkurenčně nejvyšší příjmy z licenčních smluv ze všech českých veřejných vysokých škol. A i nadále drží v této oblasti velmi silnou pozici.

TUL zakládá Centrum excelence s Fraunhoferovým institutem

Nové centrum se zaměří na vývoj moderních materiálů a aplikací na bázi nanočástic, nanokompozitů, vícevrstvých nanostrukturních materiálů s fotonickými nebo elektronickými funkcemi, Nanospideru a nanovláken.

Pro elektrokola Apache od BP Lumen testujeme baterie

V České republice se v roce 2017 prodalo okolo 35 tisíc elektrokol, za rok 2018 vyjdou podle předběžných odhadů čísla o desítky procent vyšší. Oproti dřevním dobám elektrocyklistiky navíc v posledních pěti letech výrazně klesly ceny baterií.

Konference mířící až do vesmíru

Gate2Space konference se konala pátým rokem, letos také jako součást prvního Českého kosmického průmyslového dne a zároveň jako vrchol týdne Czech Space Week. Přednášel na ní Adam Blažek z CxI Technické univerzity v Liberci.
Gate2Space je konference, která se snaží o zapojení českých subjektů do kosmických aktivit. Její pátý ročník se skutečnil v Hvězdárně a planetáriu Brno, a to 14. listopadu 2018.

Mise v Izraeli byla pro český transfer technologií inspirativní

Zástupci projektu na podporu transferu technologií na TUL se ve dnech 21.–24. října 2018 účastnili tech-transferové mise v Izraeli. Hlavním bodem byla konference ITTN v Tel Avivu a návštěva transferových akademických pracovišť včetně toho na Afeka Tel Aviv Academic College of Engineering, se kterou Technická univerzita v Liberci již navázala spolupráci loni.

 

Síť technologických skautů je základem transferu životaschopných nápadů z našich laboratoří do praxe

V týmu projektu „Efektivní proces transferu technologií na Technické univerzitě v Liberci“ pracujeme tento rok intenzivně na textech, které podpoří činnost tzv. technologických skautů. V rámci projektu vznikly pracovní skupiny, které se zabývají tvorbou standardů, metodik, postupů a dalších podpůrných textů pro jejich činnost.
Projektový tým pracuje na tom, aby na liberecké univerzitě vznikla kvalitní síť dobře připravených technologických skautů.

Stránky