Máme dvě memoranda s transferovou velmocí Izraelem

Ani ne měsíc po transferové misi v Izraeli se jeden z jejích lídrů rektor TUL Zdeněk Kůs vydal opět do Izraele, aby podepsal memoranda o spolupráci s prezidenty prestižních izraelských ústavů Ben Gurion University a Afeka Academic College of Engineering.

Stalo se tak 1. března v Jeruzalémě za přítomnosti místopředsedy Vlády ČR pro výzkum, vývoj a inovace Pavla Bělobrádka a izraelského ministra pro vědu, technologie a vesmír Ofira Akunise.

Je to důležitý okamžik, protože izraelské univerzity a výzkumná pracoviště jsou na vysoké úrovni a pracují tam světově uznávaní vědci. Mají dlouholetou tradici v oblasti technologického transferu a patří k nejúspěšnějším na světě v oblasti komercializace výsledků výzkumu. Naši mladí odborníci dostávají obrovskou šanci, zapojit se do výzkumných programů na skutečně špičkových a uznávaných pracovištích. S izraelskými badateli jsme již v rámci Programu mezinárodní spolupráce mezi Českou republikou a státem Izrael GESCHER řešili společný projekt a najdeme určitě i další. Izraelské kolegy například zajímá náš výzkum v kompozitních materiálech nebo v nanotechnologiích. “ řekl rektor Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kůs.