Špičky v oboru nanovláken na naší univerzitě

Na konferenci NART 2017 přijeli díky projektu na podporu transferu technologií na naši univerzitu světoví odborníci, kteří patří ke špičkám ve výzkumu nanovláken.

Konferenci Nanofibers, Applications and Related Technologies (NART) pořádáme letos podruhé, opět ve spolupráci s The Nonwovens Institute při Univerzitě v Severní Karolíně. Konference je zaměřena na nanovlákna, jejich produkci, uplatnění a související oblasti.

Se svým příspěvkem tu během pondělí a úterý vystoupilo na 50 řečníků z univerzit a firem po celém světě – ze Singapuru, USA, Dánska, Anglie, Německa, Švýcarska a dalších zemí. Z firem se NART 2017 účastní zástupci společností Elmarco, Fibertex a Donaldson. Kromě zahraničních expertů vystoupí na konferenci také odborníci z naší univerzity.

„Na konferenci přijeli Tom Daugherty z North Caroline State University, Andreas Greiner z University of Bayreuth a Seeram Ramakrishna z National University of Singapore a Alexander Yarin z University of Illinois at Chicago. Tito odborníci patří nejcitovanějším světovým kapacitám v oblasti nanovláken,“ říká za organizátory Stanislav Petrík z Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace (CxI). Příjezd těchto odborníků umožnil projekt Efektivní proces transferu technologií na Technické univerzitě v Liberci.

Náš výzkumný ústav pořádal konferenci NART také před dvěma lety.

Seeram Ramakrishna (uprostřed) na konferenci NART 2017 v Liberci