Vedení univerzity jednalo o prohloubení spolupráce se Škoda Auto

Se členem představenstva Škoda Auto, a.s., Michaelem Oeljeklausem jednali ve středu 8. listopadu 2017 rektor Zdeněk Kůs a prorektoři naší univerzity o větším provázání  automobilky a univerzity ve výzkumu i v oblasti uplatnění absolventů.

Michael Oeljeklaus je ve Škoda Auto pověřen oblastí výroby a logistiky, schůzce s ním proto předcházela exkurze do montovny a svařovny mladoboleslavského závodu.

Vrcholem včerejší návštěvy delegace z TUL bylo jednání s Michaelem Oeljeklausem, který je jednak člen představenstva Škoda Auto, a.s., a také studentem doktorského studia na naší fakultě strojní.

„Můžeme nabídnout nejen spolupráci v oborech přímo spjatých s automobilovým průmyslem, ale i v jiných oblastech, které mohou být do vývoje a výroby vozů implementovány. Perspektivní by mohly být nanomateriály pro oblast filtrů do motorů či další využití naší laboratoře 3D tisku, která s automobilovým průmyslem už úzce spolupracuje,“ uvedl rektor Zdeněk Kůs. Spolu s prorektory připomněl tradici dlouholeté dobré spolupráce na mnoha konkrétních zadáních z automobilky. Z poslední doby je to vývoj v oblasti autosedadel, naši strojaři také Škodovce dodali tři základové bloky včetně pneumatických vibroizolačních uložení pro testovací zařízení v dynamické zkušebně.

Jednání v Mladé Boleslavi se účastnili také prorektorka pro vnější vztahy Soňa Jandová, prorektor pro vědu a výzkum Pavel Němeček a prorektor pro rozvoj a výstavbu Ondřej Novák.

Ke spolupráci obou institucí poznamenali, že řada našich studentů napříč obory našla ve Škoda Auto praxi, zadání diplomové práce či zaměstnání.

„Jsem velkým příznivcem užšího funkčního propojení vědy a škol s průmyslem například formou testbedů. V Německu je tento model velmi rozšířený a přináší oběma stranám výsledky,“ řekl včera člen představenstva Škoda Auto, a.s., pro oblast výroby a logistiky Michael Oeljeklaus.

Více čtěte zde.

Zdeněk Kůs a Michael Oeljeklaus