Jedeme na misi transferu technologií do Tel Avivu

Vedení projektu na podporu transferu technologií na TUL jsou členy tech-transferové mise na prestižní konferenci ITTN v Tel Avivu.

The 5th Biennial Conference of Israel‘s Technology Transfer Organisation (ITTN) se koná ve dnech 21. –25. října 2018, cílem české (liberecké) účasti je získat nové poznatky v zemi, která je světovým leaderem v oblasti transferu technologií, navázat na předchozí kontakty a navštívit výzkumná a univerzitní pracoviště. Zdeněk Kůs, Pavel Němeček, Aleš Richter a Adam Blažek, členové transferové mise za Technickou univerzitu v Liberci, se na konferenci setkají se zástupci FUTURX Incubator (zakládající člen Johnson&Johnson), Zemědělské fakulty při Hebrew University, MERCK RnD Center ve městě Yavne a s dalšími zástupci izraleského transferu technologií.
Součástí konference bude také workshop zaměřený na témata jako legislativní aspekty transferu technologií, komercializace předběžného výzkumu, management duševního vlastnictví apod.
Zdeněk Kůs a Pavel Němeček, vedení našeho univerzitního týmu pro podporu transferu technologií, se zúčastnili transferové mise, tehdy vedené TAČR, v Izraeli už v březnu roku 2017, předtím v únoru byli oba součástí pracovní mise vicepremiéra Pavla Bělobrádka, která měla za cíl prohloubení vzájemných izraelsko-českých vztahů v oblasti vědy a výzkumu.