Otevřeli jsme společnou laboratoř se Škoda Auto

Fakulta strojní a ŠKODA AUTO slavnostně otevřely v únoru roku 2019 na půdě naší školy univerzitní laboratoř UNI.Lab.

„Jsem velmi rád, že jsem mohl na Fakultě strojní Technické univerzity v Liberci otevřít laboratoř UNI.Lab, která povede k rozvoji vztahů mezi akademickou a průmyslovou sférou,“ řekl při otevření laboratoře Petr Lenfeld, děkan Fakulty strojní TUL, a pokračuje: „Jedná se o unikátní laboratoř v rámci České republiky, která by měla vést k posílení možností fakulty ve vzdělávací a výzkumné činnosti a v nabídce praktických činností studentů při vývoji a výrobě automobilů.“

Celá laboratoř je velice variabilní – nábytek se může v momentě přestavět na lavice a stoly či vysoké barové stoly pro práci ve stoje. Proto je možné prostory využívat k různým účelům: „Můžeme zde pořádat odborné semináře, heckathony, online prohlídky, studentské meetingy, cvičení i přednášky,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva ŠKODA AUTO pro oblast výroby a logistiky, a dodává: „Doufám, že toto tvůrčí prostředí bude studenty stimulovat a motivovat, protože nejlepší způsob, jak přijít s dobrým nápadem, je mít mnoho nápadů.“ Slavnostního otevření se zúčastnil i rektor TUL Miroslav Brzezina.