logo CPTT

 

Aktuality projekt

Velvyslanec Izraele Daniel Meron navštívil laboratoře TUL

S izraelskou vědou, která patří ke světové špičce v oblasti inovací a transferu technologií, má Technická univerzita v Liberci úzké vztahy. Posílit je přijel začátkem dubna 2019 velvyslanec Státu Izrael v ČR Daniel Meron.

 

Otevřeli jsme společnou laboratoř se Škoda Auto

Fakulta strojní a ŠKODA AUTO slavnostně otevřely v únoru roku 2019 na půdě naší školy univerzitní laboratoř UNI.Lab.

 

V objemu příjmů za transfer technologií patříme mezi českými školami ke špičkám

V letech 2013 a 2014 měla Technická univerzita v Liberci bezkonkurenčně nejvyšší příjmy z licenčních smluv ze všech českých veřejných vysokých škol. A i nadále drží v této oblasti velmi silnou pozici.

Konference mířící až do vesmíru

Gate2Space konference se konala pátým rokem, letos také jako součást prvního Českého kosmického průmyslového dne a zároveň jako vrchol týdne Czech Space Week. Přednášel na ní Adam Blažek z CxI Technické univerzity v Liberci.
Gate2Space je konference, která se snaží o zapojení českých subjektů do kosmických aktivit. Její pátý ročník se skutečnil v Hvězdárně a planetáriu Brno, a to 14. listopadu 2018.

Mise v Izraeli byla pro český transfer technologií inspirativní

Zástupci projektu na podporu transferu technologií na TUL se ve dnech 21.–24. října 2018 účastnili tech-transferové mise v Izraeli. Hlavním bodem byla konference ITTN v Tel Avivu a návštěva transferových akademických pracovišť včetně toho na Afeka Tel Aviv Academic College of Engineering, se kterou Technická univerzita v Liberci již navázala spolupráci loni.

 

Síť technologických skautů je základem transferu životaschopných nápadů z našich laboratoří do praxe

V týmu projektu „Efektivní proces transferu technologií na Technické univerzitě v Liberci“ pracujeme tento rok intenzivně na textech, které podpoří činnost tzv. technologických skautů. V rámci projektu vznikly pracovní skupiny, které se zabývají tvorbou standardů, metodik, postupů a dalších podpůrných textů pro jejich činnost.
Projektový tým pracuje na tom, aby na liberecké univerzitě vznikla kvalitní síť dobře připravených technologických skautů.

Projekt navázal kontakty s krajským podnikatelským inkubátorem

Pavel Němeček, hlavní manažer projektu „Efektivní proces transferu technologií na Technické univerzitě v Liberci“, se 28. srpna 2018 sešel s Philippem Rodenem, který vede Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink, a dohodli se na spolupráci v oblasti vzdělávání a společném postupu při propagaci a aplikaci transferu technologií do podnikatelského prostředí.

Jedeme na misi transferu technologií do Tel Avivu

Vedení projektu na podporu transferu technologií na TUL jsou členy tech-transferové mise na prestižní konferenci ITTN v Tel Avivu.

Fakulta mechatroniky navázala spolupráci s firmou Realtime Technologies

Podepsaná memoranda o spolupráci si dne 13. 6. 2018 v hotelu Zlatá Praha Intercontinental během slavnostní česko-irské obchodní večeře předali za Fakultu mechatroniky, informatiky a mezioborových sdtuií TUL Ing. Leoš Petržílka a Paddy White, CEO Realtime Technologies.

Představili jsme transfer technologií v Indii

Garant technologického skautingu TT Adam Blažek představil systém univerzitního transferu technologií na prestižním strojírenském veletrhu IESS v Indii.

Hlavním partnerem strojírenského veletrhu International Engineering Sourcing Show (IESS), který se konal ve dnech 8.–10. března 2018 v Chennai Trade Centre ve městě Chennai, byla Česká republika. Český pavilon otvírali státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí Miloslav Stašek, ministr průmyslu a obchodu ČR Tomáš Hüner a velvyslanec v Indii Milan Hovorka za velké pozornosti indických firem i médií.

Stránky