logo CPTT

 

Boj českých vědců proti COVID-19 mapuje v nové expozici Národní technické muzeum. Vybralo si produkci z TUL a ČVUT

Národní technické muzeum tento týden znovu otevřelo pro veřejnost. Ve vstupním sále návštěvníky uvítá výstava, která je poděkováním českým technikům za jejich reakci na koronavirovou krizi. Vidět můžete ventilátor, masky, respirátory a další ochranné pomůcky, které vyvinuly týmy vědců na Technické univerzitě v Liberci a ČVUT v Praze a které zachraňují zdraví a životy u nás i ve světě.

Pandemie jako laboratoř transferu technologií

V čase koronaviru se dařilo nebývalou rychlostí přenášet výsledky výzkum a vývoje v řádech dnů i hodin mezi lidi. Díky tomu TUL vyprodukovala a dostala mezi lidi desítky kilometrů materiálu desítky tisíc filtrů do roušek.

 

Televize píše sama titulky. Využívá výsledků výzkumu našich vědců

Transfer technologií zafungoval dobře právě i v době koronaviru. Systém přepisu řeči z dílny týmu profesora Jana Nouzy bude prospěšný ale i v čase po pandemii.

 

Čtyři projekty transferované do firem, tři patenty, osm užitných vzorů a 18 prototypů. To je sklizeň čtyřletého projektu GAMA na TULce

Polymerní kompozit obsahující rostlinné částice, zařízení pro určování mezních stavů deformace plechů při dynamickém zatěžování nebo plně automatická optická analýza značek a popisů vytvořených laserem.

 

Zástupci izraelských firem na TUL

Návštěvu zástupců izraelských firem na Technické univerzitě v Liberci 21. května 2019 zorganizovaly velvyslanectví ČR v Izraeli a agentura Czechinvest. Hlavní zájem o spolupráci s libereckou univerzitou byl především v oblasti využití nanotechnologií pro různé aplikace jako čištění vod, filtrace nebo recyklace textilních materiálů a plastů.

 

Advokát Adam Hlaváč o GDPR v transferu technologií

Univerzitní život i transfer technologií z univerzit ven je propojen se zpracováním množství osobních údajů. Advokát Adam Hlaváč přednášel o GDPR a jeho roli v transferu technologií.

 

Na přednášku 12. dubna 2019 pozval advokáta z advokátní kanceláře Máchal & Bobek tým projektu Efektivní proces transferu technologií na Technické univerzitě v Liberci.  

 

Velvyslanec Izraele Daniel Meron navštívil laboratoře TUL

S izraelskou vědou, která patří ke světové špičce v oblasti inovací a transferu technologií, má Technická univerzita v Liberci úzké vztahy. Posílit je přijel začátkem dubna 2019 velvyslanec Státu Izrael v ČR Daniel Meron.

 

Otevřeli jsme společnou laboratoř se Škoda Auto

Fakulta strojní a ŠKODA AUTO slavnostně otevřely v únoru roku 2019 na půdě naší školy univerzitní laboratoř UNI.Lab.

 

V objemu příjmů za transfer technologií patříme mezi českými školami ke špičkám

V letech 2013 a 2014 měla Technická univerzita v Liberci bezkonkurenčně nejvyšší příjmy z licenčních smluv ze všech českých veřejných vysokých škol. A i nadále drží v této oblasti velmi silnou pozici.

TUL zakládá Centrum excelence s Fraunhoferovým institutem

Nové centrum se zaměří na vývoj moderních materiálů a aplikací na bázi nanočástic, nanokompozitů, vícevrstvých nanostrukturních materiálů s fotonickými nebo elektronickými funkcemi, Nanospideru a nanovláken.

Stránky