logo CPTT

 

Aktuality projekt

Boj českých vědců proti COVID-19 mapuje v nové expozici Národní technické muzeum. Vybralo si produkci z TUL a ČVUT

Národní technické muzeum tento týden znovu otevřelo pro veřejnost. Ve vstupním sále návštěvníky uvítá výstava, která je poděkováním českým technikům za jejich reakci na koronavirovou krizi. Vidět můžete ventilátor, masky, respirátory a další ochranné pomůcky, které vyvinuly týmy vědců na Technické univerzitě v Liberci a ČVUT v Praze a které zachraňují zdraví a životy u nás i ve světě.

Pandemie jako laboratoř transferu technologií

V čase koronaviru se dařilo nebývalou rychlostí přenášet výsledky výzkum a vývoje v řádech dnů i hodin mezi lidi. Díky tomu TUL vyprodukovala a dostala mezi lidi desítky kilometrů materiálu desítky tisíc filtrů do roušek.

 

Zástupci izraelských firem na TUL

Návštěvu zástupců izraelských firem na Technické univerzitě v Liberci 21. května 2019 zorganizovaly velvyslanectví ČR v Izraeli a agentura Czechinvest. Hlavní zájem o spolupráci s libereckou univerzitou byl především v oblasti využití nanotechnologií pro různé aplikace jako čištění vod, filtrace nebo recyklace textilních materiálů a plastů.

 

Advokát Adam Hlaváč o GDPR v transferu technologií

Univerzitní život i transfer technologií z univerzit ven je propojen se zpracováním množství osobních údajů. Advokát Adam Hlaváč přednášel o GDPR a jeho roli v transferu technologií.

 

Na přednášku 12. dubna 2019 pozval advokáta z advokátní kanceláře Máchal & Bobek tým projektu Efektivní proces transferu technologií na Technické univerzitě v Liberci.  

 

Velvyslanec Izraele Daniel Meron navštívil laboratoře TUL

S izraelskou vědou, která patří ke světové špičce v oblasti inovací a transferu technologií, má Technická univerzita v Liberci úzké vztahy. Posílit je přijel začátkem dubna 2019 velvyslanec Státu Izrael v ČR Daniel Meron.

 

Otevřeli jsme společnou laboratoř se Škoda Auto

Fakulta strojní a ŠKODA AUTO slavnostně otevřely v únoru roku 2019 na půdě naší školy univerzitní laboratoř UNI.Lab.

 

V objemu příjmů za transfer technologií patříme mezi českými školami ke špičkám

V letech 2013 a 2014 měla Technická univerzita v Liberci bezkonkurenčně nejvyšší příjmy z licenčních smluv ze všech českých veřejných vysokých škol. A i nadále drží v této oblasti velmi silnou pozici.

Konference mířící až do vesmíru

Gate2Space konference se konala pátým rokem, letos také jako součást prvního Českého kosmického průmyslového dne a zároveň jako vrchol týdne Czech Space Week. Přednášel na ní Adam Blažek z CxI Technické univerzity v Liberci.
Gate2Space je konference, která se snaží o zapojení českých subjektů do kosmických aktivit. Její pátý ročník se skutečnil v Hvězdárně a planetáriu Brno, a to 14. listopadu 2018.

Mise v Izraeli byla pro český transfer technologií inspirativní

Zástupci projektu na podporu transferu technologií na TUL se ve dnech 21.–24. října 2018 účastnili tech-transferové mise v Izraeli. Hlavním bodem byla konference ITTN v Tel Avivu a návštěva transferových akademických pracovišť včetně toho na Afeka Tel Aviv Academic College of Engineering, se kterou Technická univerzita v Liberci již navázala spolupráci loni.

 

Síť technologických skautů je základem transferu životaschopných nápadů z našich laboratoří do praxe

V týmu projektu „Efektivní proces transferu technologií na Technické univerzitě v Liberci“ pracujeme tento rok intenzivně na textech, které podpoří činnost tzv. technologických skautů. V rámci projektu vznikly pracovní skupiny, které se zabývají tvorbou standardů, metodik, postupů a dalších podpůrných textů pro jejich činnost.
Projektový tým pracuje na tom, aby na liberecké univerzitě vznikla kvalitní síť dobře připravených technologických skautů.

Stránky